π KÜTÜPHANE

İkipire Kitap Kafe konseptinde Türkiye'de Bir İlk:  π KÜTÜPHANE

Son yıllarda kitapseverlerin ve ders çalışmak isteyen öğrencilerin kütüphanelere veya kitap kafelere yöneldiklerini görüyoruz. 

Kararlar alan çalışma disiplinini sağlamak için ders programı yapan öğrenciler evde öz kontrolü sağlamakta zorluk çekiyorlar. Evde özel odaları olmasına rağmen bazen evde oluşan gürültü, tek başına olmaları en önemlisi  telefon ya da bilgisayarın öğrenciyi bir anda gerçek dünyadan alıp sanal dünyaya sürüklemesi öğrencilerin aldığı kararları veya yaptığı programları hayata geçirememesine neden oluyor.

Bunun sonucunda öğrenciler kendilerini suçluyor ve sürekli çıkış yolları arıyorlar.

Halbuki kişinin almış olduğu kararları ya da yaptığı ders programlarını hayata geçirmesi için sadece zihninde bunları kurgulamış olması yetmiyor. Öğrencilerin bu kurguları hayata geçirmek için  en elverişli ortama, kendisi gibi okuyan, ders çalışan kişilerle aynı ortamı paylaşarak grup motivasyonunu hissedip kendisini daha güçlü hissetmeye ve bilgisayar ve telefondan kendilerini soyutlayabilecekleri bir ortama ihtiyaçları var.

Tüm bu ihtiyaçları gidermeye dönük hazırlanan İKİPİRE KİTAP KAFENİN KONSEPTİNDE OLAN π KÜTÜPHANE;

kişiye özgüven ve kişisel başarı duygusunu hissetttirmeyi amaçlayan anlayışıyla klasik bir kütüphane ve bir kitap kafenin çok ötesinde KİŞİNİN grup motivasyonunu hissedebileceği en verimli çalışma ortamı ile aynı zamanda çalışırken ikramların da yapıldığı sessiz, ferah yapısı ile tüm kitapseverlerin ve ders çalışmak isteyenlerin hizmetine açılmıştır.

İkipire Kitap Kafe

Popüler Yayınlar